Od oktobra 2020 dalje knjižnica vabi otroke, da se pridružijo projektu Dogodivščina medvedka Berija in preko prebiranja oz. poslušanja knjig ter ustvarjanja sledijo radovednemu medvedku na potovanju po Sloveniji. Projekt kljub razmeram traja nemoteno, pridružite pa se mu lahko kadarkoli. Cilj projekta je, da otroci do začetka junija 2021 zberejo vseh 8 žigov na Berijev kuponček. Več navodil za sodelovanje v projektu najdete TUKAJ.

Medvedkovi poti lahko že od oktobra sledite v Berijevem kotičku otroškega in mladinskega oddelka knjižnice, kjer si lahko s knjigami napolnite Berijev bralni nahrbtniček. Zaradi nepredvidljivih razmer in ukrepov, omejitve prireditev in v zavedanju, da je morda komu v trenutni situaciji pot do knjižnice otežena, pa je naša bibliotekarka Pia za otroke pripravila serijo pravljičnih videoposnetkov Beremo z Berijem s predstavitvijo projekta ter pravljico za vsak mesec oz. za vsako pokrajino, ki jo bo obiskal naš medvedek. S spremljanjem videoposnetkov lahko otroci sedaj v projektu sodelujejo tudi od doma. Videoposnetki so dostopni na spletni strani, kjer lahko po mesecih spremljate medvedkovo pot, in na YouTube kanalu Knjižnice Kočevje.

Lepo vabljeni k ogledu in sodelovanju!