V sredo je v Knjižnici Kočevje gostoval profesor dr. Janez Bogataj, etnolog, publicist, velik poznavalec Slovenske kulturne zgodovine in dediščine. V pogovoru s Cirilo Pekica je predstavil zbirko štirih knjig Gastronomija Slovenije, ki so prejšnji mesec prejele tudi naziv Best in the World Gourmand Cookbook Award 2022. V zbirki so opisani izvirni recepti značilni za neko področje, opremljeni so z zgodbo, skico in fotografijo jedi ali izdelka. Vsaki gastronomski pokrajini je dodana barvna reprodukcija slovenskih slikarjev različnih generacij.

Profesor dr. Bogataj je obiskovalce seznanil s širokim področjem svojega raziskovanja, knjige pa predstavljajo temelj inovativnosti na področju prehrane in so hkrati temeljno knjižno delo o gastronomiji kakršno imajo tudi drugi evropski narodi.

Po predstavitvi knjig se je dogodek nadaljeval v Parku jezero.