Knjižnica Kočevje je v četrtek, 17. 9. 2020, ob 17. uri v sodelovanju z Občino Kočevje v Tednu mobilnosti na parkletu (parkirišču za knjižnico, nasproti srednje šole) organizirala predstavitev knjige Pot odličnega moškega uveljavljenega ameriškega učitelja s področij osebne rasti in intimnih odnosov, Davida Deide. Knjiga je v lanskem letu izšla pri založbi Chiara, v letošnjem letu pa je že doživela ponatis. Ob vsebini knjige smo se pobliže srečali tudi s tematiko moških skupin, ki so danes že dobro uveljavljene v mednarodnem prostoru, vse bolj obiskane in razširjene pa tudi pri nas. Knjigo in moške skupine sta ob vodenem pogovoru z bibliotekarko Pio Marincelj predstavljala domačin David Šušel, prevajalec knjige Pot odličnega moškega, in Borut Bric iz Nove Gorice, eden od dveh pobudnikov moških skupin v Sloveniji. Ob spoznavanju moških skupin in vsebine knjige smo se poglobili v bistvo moškega, raziskovali značilnosti moške in ženske energije in njune različnosti ter ugotavljali, kako pomembna je uravnovešenost oziroma uspešno upravljanje teh dveh energij tako pri posamezniku, kot tudi v odnosu.

Projekt parkleta je sofinanciran s projekta LIFE IP CARE4CLIMATE, ki je integralni projekt, sofinanciran s sredstvi evropskega programa LIFE, sredstev Sklada za podnebne spremembe in sredstvi partnerjev projekta.