V Knjižnici Kočevje smo v lanskem šolskem letu pričeli s projektom za spodbujanje družinskega branja z otroki z naslovom »Dogodivščina medvedka Berija«. Namen projekta je otrokom iz čim več družin približati branje že v predšolskem obdobju.

Otroci, ki so sodelovali v projektu, so se spoznali z radovednim medvedkom Berijem in mu nato preko celega leta sami ali skupaj s starši sledili na njegovi poti okoli sveta ter pri tem na zabaven način spoznavali nove knjige in kraje. Otroci so s svojimi likovnimi ali drugačnimi prispevki, ki so nastali ob prebranih knjigah, na posebnem kupončku zbirali medvedkove žige, ki so jim ob zaključku prinesli Berijeva priznanja in lepe nagrade – podelitev sledi kmalu!

Ob zaključku lanskega projekta tako z veseljem predstavljamo razstavo likovnih izdelkov otrok, ki so nastali na pobudo medvedka Berija. Razstavo si lahko ogledate v 1. nadstropju, na mladinskem oddelku knjižnice Kočevje.

Vabljeni, da se v šolskem letu 2020 / 2021 medvedku Beriju na potovanju po Sloveniji pridružite tudi vi!