V soboto, 24. 2., sta našo knjižnico ponovno obiskala posebna gosta: kuža Archie ter njegova lastnica in vodnica Maja iz društva Tačke pomagačke.

Maja in Archie sta se nam predstavila, nato pa smo skupaj prisluhnili zgodbi v verzih iz knjige o kužku Hanibalu (Pierre Coran), ki jo je knjižničarka Pia popestrila z mini lutkovno predstavo.

Hanibalov najljubši prigrizek je bila slastna kost, ob tem pa nam je Maja razložila, da niso vse kosti primerne kot prigrizek za kužke. Maja je s seboj v vrečki prinesla cel kup različnih prigrizkov, otroci pa so lahko pobrskali med njimi in ugotavljali, ali je je neki prigrizek primeren za psa ali ne. Ob tem je imel vsak od udeležencev možnost interakcije z Archijem in mu je lahko ponudil primeren prigrizek.

Archie nam je za konec pokazal še nekaj trikov, otroci pa so lahko iz papirja izrezali svojo lutko Hanibala.

Maji in Archiju ter društvu Tačke pomagačke se iskreno zahvaljujemo za zanimiv in pester sobotni dopoldan v knjižnici!